DAVET
Sempozyum Davet
KURULLAR
Sempozyum Düzenleme Kurulu
Sempozyum Bilim Kurulu
DAVETLİ KONUŞMACILAR
Konuşmacılar
SEMPOZYUM KAYIT
Katılım Ücreti
Kayıt Form
Özet Gönderme Formu
Konu Başlıkları
Özet Yazım Kuralları
Sözlü Sunum Kuralları
Poster Sunum Kuralları
Değerlendirme Kriterleri
ÖNEMLİ TARİHLER
Sempozyum Takvimi
SPONSORLAR
Sempozyum Sponsorları
SOSYAL AKTİVİTELER
Şehir Gezi
Safranbolu Gezi
Küre Dağları Milli Parkı Gezi
Cide-Amasra Gezi
DUYURULAR
Duyurular
ULAŞIM
Sempozyum Merkezi Ulaşım
KONAKLAMA
Konaklama
SEMPOZYUM ZAMANI
Kabul Yazıları
Katılımcı Listesi
Bilimsel Program
Sempozyum Özet Kitabı
Değerli Katılımcılar

   19-23 Haziran 2018 tarihlerinde Kastamonu Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü tarafından Kastamonu’da düzenlenecek olan “Uluslararası Ekoloji 2018 Sempozyumuna” davet etmekten onur ve mutluluk duyuyoruz. Sempozyum dili İngilizce'dir.

   Ekoloji Sempozyumları ulusal katılımla daha önce 7 kez organize edilmiştir. Uluslararası katılımlı sekizincisi Erciyes Üniversitesi'nde yapılmıştır. Bu, Türkiye'deki ikinci uluslararası ekoloji sempozyumu serisi olacak. Kastamonu Üniversitesi'nde düzenlenecek olan 9. Uluslararası Ekoloji Sempozyumuna ev sahipliği yapmaktan onur duyuyoruz. Sempozyum ile her geçen gün daha da önemli hale gelen ekoloji alanında çalışmalar yapan biyoloji, ziraat, orman, veterinerlik, mühendislik, ekonomi ve tıp gibi çeşitli alanlardaki meslektaşların son araştırmalarını ve sonuçlarını sunmaları için Kastamonu'da bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. Sürdürülebilir bir çevre anlayışı içerisinde mevcut çevresel sorunların bilimsel yaklaşımlarla tartışılacağı, çözüm önerilerinin ortaya konulacağı ve karşılıklı deneyimlerin aktarılacağı paneller ile sanayi-üniversite-kamu işbirliğinin kuvvetlendirilmesini hedefliyoruz. Sempozyumda, katılımcılar 24 konu başlığı altında sözlü ve poster bildiri sunabileceklerdir. Buna ek olarak, kendi alanlarında uzmanlaşmış dört ana-konuşmacı davet edilmiştir

   Sempozyumda sunulan tüm bildiriler, Kastamonu Üniversitesi Mühendislik ve Fen Bilimleri Dergisi,  Hacettepe Biyoloji ve Kimya ve Kastamonu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisinde yayınlanacak şekilde değerlendirilecektir. Sempozyum Komitesi diğer bilimsel dergilerle bildirimlerin yayınlanmasıyla ilgili görüşmelerde bulunuyor.

   Evliyalar şehri Kastamonu’da, Saat Kulesi'nden şehir manzarasını izledikten sonra milli mücadele sırasında Mehmet Akif Ersoy’un vaaz verdiği Nasrullah Camii’nde cuma namazından çıkan kalabalığın arasına karışıp güvercinlere yem atmanın; bedestenleri gezerken geleneksel Kastamonu dokumalarını, yöresel kıyafetleri ve hediyelik eşyaları inceleyip kaleden İstiklal Yolunu izlemenin keyif verici bir tecrübe olduğunu düşünüyoruz.

   İsmail Bey, Yakup Ağa, Yılanlı Külliyeleri ve Aşıklı Sultan Türbesi’ndeki huzurun, Anadolu’nun manevi önderlerinden Şeyh Şaban-ı Veli Hz. Türbesi’nde zemzem tadında asa suyu içilerek taçlandırılacağını; kündekari tekniği ile yapılan Mahmut Bey Camii’ndeki ahşap işçiliğine duyulan hayret duygusunun, Atabey Gazi Camii’nde imamın Cuma hutbesine kılıçla çıkmasına tanık olmakla şaşkınlığa dönüşeceğine inanıyoruz.

   Küre Dağları Milli Parkı’ndaki Horma Kanyonu’nun, Valla Kanyonu’nda seyir terasının, Çatak Kanyonunun, Ilıca Şelalesi’nin huzur veren ortamını, Ilgaz Dağları Milli Parkını, Abana, İnebolu, Cide sahillerinde Karadeniz'in doğal koyları olan Gideros ve Ginolu’da berrak sularını görenlerin Kastamonu’dan ayrılmak istemeyeceklerini biliyoruz.

   Geleneksel lezzetlerin özünü koruduğu ve doğal ürünlerle can bulduğu Kastamonu'da çatalı batırmadan dağılan kuyu kebabını, bir konağın bahçesinde masayı süsleyen tirit, banduma, ekşili pilav ve etli ekmeğin yanında eğşi içmeyi hatta çekme helvanın yapımını görmek isteyenleri Kastamonu’ya bekliyoruz.

   Haziran ayında, Kastamonu’nun tarihi ve turistik yerlerini görmek, doğal güzelliklerinin keyfini yaşamak, rahat ve keyifli bir ortamda Kastamonu Üniversitesi'nde unutulmaz bir sempozyum geçirmeniz en büyük dileğimizdir.

  Sonuçlarının ülkemizin kamu ve özel kuruluşları ile bilim dünyasına önemli katkılar sağlayacağını umduğumuz, “Uluslararası Ekoloji 2018 Sempozyumu’nda sizleri ağırlamaktan onur ve mutluluk duyacağız.

                                                                                               Sempozyum Başkanı

                                                                                          Prof. Dr. Savaş CANBULAT

 

 

Sempozyum Afişi

Copyright © 2017 Web Tasarım Prof. Dr. Savaş CANBULAT